ЮВІЛЕЙ ХУДОЖНИЦІ

thumbnail

Цьогоріч виповнюється 100 років від дня народження самодіяльної художниці Антоніни Федорівни Хідченко. Народилася мисткиня 15 червня 1923 року в с. Ожеговому (росія). З дитинства любила малювати. Під час Другої світової війни служила в телефонній роті 946-ї військової частини. Після перемоги Антоніна Федорівна повернулася в рідне село, де познайомилась із нашим земляком Іваном Микитовичем Хідченком, військовим із с. Михайлівки колишнього Кам’янського району. Вийшла за нього заміж і деякий час працювала художником у будинку культури м. Шурми за місцем служби чоловіка.

В 60-х роках минулого століття, після демобілізації Івана Микитовича, родина переїхала у Кам’янку. Наше тихе і затишне містечко стало другою батьківщиною для Антоніни Федорівни. З 1957 по 1978 рік вона працювала на Кам’янському машинобудівному заводі у бюро технічної документації.

Повернулася до заняття живописом А. Хідченко після смерті чоловіка. Написання картин рятувало, відволікало, наповнювало душу спокоєм і радістю. Творчість талановитої самодіяльної художниці сподобалася кам’янчанам. У неї часто замовляли картини, купували, роботи часто експонувалися на різноманітних виставках. Значна частина творів художниці присвячена пам’ятним місцям та пейзажам Кам’янки. Писала художниця з натури, зображувала все, що радувало душу. Шанувальники таланту Антоніни Федорівни називали її майстром пейзажу. Крім живопису, художниця займалася також ліпленням, вітражами, мозаїкою, декоративним розписом. Доробок мисткині налічує більше 200 робіт. Твори Хідченко А.Ф. знаходяться в приватних збірках жителів Кам’янки, Одеси, Дніпра, Покровська, Кропивницького та ін.

У фондах Кам’янського державного історико-культурного заповідника зберігається вісім робіт Антоніни Федорівни. Картини художниці «Захід сонця», «Туман», «Покинутий закуток» є окрасою постійної експозиції картинної галереї заповідника.

Відійшла у вічність Хідченко А.Ф. 27 вересня 2001 року, похована у Кам’янці. Самодіяльна художниця, авторка ліричних пейзажів залишила для майбутніх поколінь свої картини, вклавши в них часточку своєї душі.

Лариса Висоцька, старший
науковий співробітник
картинної галереї КДІКЗ

smart
smart