Камерний ансамбль
Камерний ансамбль Кам’янського історико-культурного заповідника було створено у жовтні 2000 року. Засновником колективу став директор музичної школи, Заслужений працівник культури України, Валерій Волков. До складу ансамблю входять працівники історико-культурного заповідника, які закінчили музичне училище або музичну школу.
I cкрипка: Джулай Т.В. – завідуюча картинною галереєю заповідника;
II скрипка: Голуб Т.І. – доглядач історичного музею (керівник ансамблю);
III cкрипка: Пугач Н.О. – науковий співробітник історичного музею;
віолончель: Замогильна О.О. – секретар-друкарка;
фо-но: Чупак Т.П. – заступник директора з Кам’янського заповідника наукової роботи.
Колектив було створено, перш за все, для озвучення заходів історико-культурного заповідника, та він давно переріс межі закладу, бере активну участь в районних, обласних та всеукраїнських заходах. Ансамбль виступає на мистецьких святах, літературно-музичних вечорах, презентаціях виставок, творчих зустрічах з письменниками і композиторами, дитячих конкурсах і ранках. За 11 років існування колектив став візитною карткою Кам’янки, а також унікальним явищем у музейному світі України. Колектив представляв Кам’янський район на звітних концертах у 2004, 2008рр., грав для повноважних Послів Німеччини, Казахстану і Японії, озвучував виставки в Українському домі, Експоцентрі та Оперному театрі в Києві, а також Черкасах, Чигирині, Каневі, в 2007-2009 рр. виступав з концертною програмою у Корсунь-Шевченківському під час проведення Бузкового балу та музейної ночі. Своє 10-річчя колектив відсвяткував великим концертом у Кам’янці, про який обласною телерадіокомпанією “Рось” було знято фільм.
В репертуарі ансамблю твори української та зарубіжної класики, твори сучасних композиторів, а також земляків-кам’янчан. Всього – близько 150 творів. Серед них:
І.Бах: “Арія”, “Гавот”.
Г.Гендель: “Пассакалія”.
Качіні: “Аве Марія”.
К.Глюк: “Мелодія із опери “Орфей”.
Л.Бетховен: “Менует”, Соната № 14, І ч.
Деліб: “Піццікато”.
А.Вівальді: Концерт a moll.
Ф.Шуберт: “Музичний момент”, “Серенада”, “Військовий марш”.
М.Глінка: “Сумнів”, “Нюктюр-розлука”.
А.Дворжак: Слов’янський танець № 2, “Циганська пісня”.
І.Брамс: Угорський танець № 5. та багато інших.
Камерний ансамбль – перлина заповідника та всієї громади. Виступ цього унікального колективу завжди є великою подією для культурної спільноти нашого краю.