Історія каньйону

Тясминський каньйон – ландшафтний заказник місцевого значення. Ця пам’ятка природи розташована вздовж річки Тясмин у місті Кам’янка, Черкаської області.

Пізнавальною і захоплюючою є історія виникнення Тясминського каньйону. В давнину (2 млрд. років тому) правобережжя Черкащини вкривали високі гори. З часом вони були знищені через неспинний вплив природи, що призвело до змін земної поверхні. Від колишніх гір нині залишилось лише коріння, яке ми і бачимо у вигляді кристалічних порід Тясминського каньйону.

Каньйон розташований в межах найбільшої в Україні Придніпровської височини, що розташована між річками Дніпро і Південний Буг. Як відомо, височиною називають ділянку земної поверхні, яка лежить вище навколишніх територій.  Оскільки кристалічний фундамент Придніпровської височини вкритий незначним шаром глинисто-піщаних порід, то граніти, гнейси, кварцити та магматити виходять на денну поверхню по ярах, балках та річкових долинах, що характерно і для Тясминського каньйону.

Тут все дивовижно красиве і цікаве: стрімкі, високі скелі, які місцями піднімаються вгору на 11–13 метрів, мальовничі краєвиди, що змінюють своє забарвлення в різні пори року, хвилясто-іскриста гладь води, в якій грайливими відблисками витанцьовує сонячне проміння.