Особливості фауни Тясминського каньйону

thumbnail

Разом із видовою різноманітністю флори прибережні схили Тясминського каньйону мають і численну живність. Зокрема, науковці виокремлюють тут різних птахів: чапля велика, Чапля сіра, лиска, крижень, очеретянка, плиска жовта. Із плазунів тут поширені: ящірка зелена ,ящірка прудка, вуж звичайний, вуж водяний, болотна черепаха європейська, гадюка степова (на лівому березі).

Земноводні представлені на каньйоні жабою озерною та жабою ставковою, а ссавці – бобром звичайним та видрою річковою. Із згаданих представників тваринного світу 2 – ящірка зелена та видра річкова – занесені до Червоної книги України.

З рибного світу в Тясмині на каньйоні відмічені карась сріблястий, головень, лин, верховодка звичайна, тараня, окунь звичайний, щука, в’яз та інші.

Працівники заповідника робили кілька разів польові експедиції з метою ознайомлення з фауною каньйону та виявлення тут раніше відомої та малодослідженої живності. В результаті огляду були помічені зазначені вище тваринки та знайдені інші, які характерні для цієї лісостепової зони в умовах проживання на скелястих прибережних масивах.

На розгляд читачів представляємо фотозвіт пізнавальних мандрівок, який ознайомить Вас із розмаїттям фауни каньйону.

Дякуємо за фото і консультації Григорій Юрик

Матеріал підготував Олександр Мушта

Більш детальний фотозвіт міститься за наступним посиланням https://www.facebook.com/579318292121639/posts/5280392505347504/