Проведений тематичний захід до Дня гідності та свободи

thumbnail

21 листопада – День гідності та свободи. Ця дата приурочена початку двох революцій в новітній історії України, що стартували саме в цей день – Помаранчевій у 2004 р. та Революції Гідності у 2013 р. Ці події дуже вплинули на нашу сьогоднішню реальність, визначивши орієнтири та стратегію як внутрішньої політики України, так і її зовнішньополітичні вектори. Відповідно, на загальнодержавному рівні було утверджено це свято.

Кам’янський заповідник традиційно проводить ознайомчі заняття, присвячені таким подіям, і цей рік не став винятком. Для учнів 8-го класу Кам’янської ЗОШ #2 було організоване навчально-ознайомче дійство. Автор і ведучий – О.Мушта.

В ході заняття школярі дізналися про витоки та хронологію утвердження дати цього свята, коротко прослухали інформацію про Помаранчеву революцію та її особливості тощо. Базова ж частина розповіді була присвячена подіям Революції Гідності 2013-2014 рр., її причини, хід, наслідки та результати.

Окремо ведучий розказав і про так звані арт-символи Майдану – певні речі та події, з якими Революції Гідності невід’ємно асоціюється і нині: легендарна ялинка-“Йолка”, революційне фортепіано, барикади, шини та ін. З одним із таких символів О.Мушта познайомив учнів наживо – продемонстрував щит спецпризначенця загону “Беркут”, який зберігається у фондах Кам’янського заповідника.

Але, звісно, головними героями і символами Майдану є його творці – люди. Відповідно, дітям була представлена біографія 3 янголів із Небесної Сотні: Назара Войтовича (с.Травневе, Тернопільська обл.), Устима Голоднюка (м.Збараж, Тернопільська обл.) та Максима Горошина (смт. Товмак, Запорізька обл., останні роки життя – с.Грушківка, Черкаська обл.).

Опісля діти з вчителем та ведучим організували святкову ходу до площі Небесної Сотні, де біля меморіалу жертв майдану урочисто запалили свічки пам’яті!
Слава борцям, слава героям, слава Україні!