ВИСТАВКА ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

thumbnail

В картинній галереї Кам’янського ДІКЗ до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. відкрито тематичні виставки «Церква на захисті християнського і національного» та «Надія наша в Бозі», надані Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ). Перша – розповідає про двобій радянської влади з українською церквою, про її зникнення та відродження. Друга – створена до ювілею одного із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ ст.Андрея Шептицького (предстоятеля Української греко-католицької церкви, митрополит Галицького, архієпископа Львівського, доктора права і богослов’я).

У липні 1933 року Українська Греко-Католицька Церква в особі Митрополита Андрея Шептицького, який разом з єпископатом проголосив відозву до вірних Галицької Церковної провінції у справі подій на Великій Україні — «Україна в передсмертних судорогах», яку почули у Ватикані, Варшаві та по всьому світу і яка стала історичною.Наслідком відозви стало заснування Українського громадського комітету рятунку України, що ініціював створення повітових і місцевих комітетів, збір документів і спогадів очевидців трагедії, і найголовніше — оголошення 29 жовтня 1933 року Днем національної жалоби і протесту та проведення першої в історії Літургії та Панахиди за загиблими від голоду. В той час, коли церква в Україні була розтерзана і німа, Українська Греко-Католицька Церква в Галичині сказала своє слово, ставши інституцією, яка однією з перших піднялась на захист українців. І головну роль у цьому, безперечно, відіграла постать Митрополита Андрея Шептицького.

Запрошуємо відвідати виставки та ознайомитися з новими дослідженнями правдивої історії Голодомору-геноциду українців 1932-1933 років.
Довідки за телефоном (04732) 6-19-75 та 0630262986 (Лариса Висоцька).